Csigagélt a bőrünkre?


Ma egy nagyon érdekes termékcsaládról írok nektek, ugyanis a Dr. Organic márka nemrég csigagélt tartalmazó termékekkel jelentkezett. Tudjátok, hogy nagyon szeretem a koreai termékeket, ők pedig előszeretettel használják a csigagélt mint összetevőt, így én is találkoztam már vele, sőt az egyik kedvenc tonikomban (Benton BHA tonik) is az összetevőlista elején található.

 A csigagél


A közönséges éti csigának köszönhetjük a natúrkozmetikai piacon is teret hódító világújdonságot, a csigagélt. Nem is gondolnánk, hogy ez a csigafaj mintegy 600 millió éve él a földön, hiszen a testét védő és a bőrsérülések gyógyulását elősegítő váladékának köszönhetően mindig is jól tűrte a szélsőséges környezeti viszonyokat. A kozmetikai ipar új alapanyaga azonban nem azonos azzal a mindannyiunk által ismert nyálkával, amit a csiga választ ki a mozgás a során, hiszen az főként vízből áll, és nincs biológiai funkciója; elsősorban az előrejutását biztosítja. Az éti csiga védekezés céljából kiválasztott váladéka az, ami csodálatos összetevőkkel és hatással bír. Ez egy összetevőkben gazdag anyag, amely elősegíti, hogy az állat bőrét és házát ért sérülések gyorsabban gyógyuljanak. Hozzájárul a hőháztartás szabályozásához, és ahhoz, hogy az állat teste folyamatosan nedves maradjon. Csökkenti a külső behatások – főként baktériumok és gombák – okozta sérülések esélyét, és távol tartja a csigától a veszélyes rovarokat. A váladék a csigaház szerkezetébe is beépül.

A csiga váladékának előnyös tulajdonságait már a XVI. században Amroise Paré francia királyi sebész is felismerte, aki ezt javasolta a terhességi csíkok szülés utáni kezelésére. Később a XX. században, 1961-ben egy madridi klinikai onkológus, Dr. Abad Iglesias a sugárkezelések hatásainak vizsgálatakor találkozott először a csigagéllel. Felfedezte, hogy a csigák egy olyan anyagot választanak ki, ami elősegíti nemcsak saját, de a betegek bőrének gyógyulását is. Dr. Abad később az orosz kormány felkérésére sikeresen kezelte a csernobili atomkatasztrófa áldozatainak égési sérüléseit is.  1981-ben egy csigatenyésztéssel foglalkozó chilei farmer is felfigyelt arra, hogy a fia kézbőre egyre simábbá válik, és a ketrecekkel való foglalatosság közben szerzett apróbb sérülései meglepően gyorsan gyógyulnak. Kilencévnyi kísérletezés után, az 1990-es évek első felében kerültek piacra az első, csigaváladékot tartalmazó kozmetikai készítmények.

A csigagél különböző bőrtápláló anyagok komplex egyvelege. Olyan egyedülálló kozmetikai alapanyag, amely szintetikus módon, laboratóriumban nem alkotható meg. Egyik legfontosabb hatóanyaga az allantoin, amely hidratál, lággyá és rugalmassá teszi a bőrt, mindemellett nyugtató, védő hatással bír és felgyorsítja a sebgyógyulást. A csigagélben található fehérjék hozzájárulnak a bőr táplálásához,rugalmasságához, textúrájához és ragyogásához, ezt kiegészítve a csigagél A-, C- és E-vitaminjai antioxidáns és gyulladásgátló hatásúak. A különböző alfa-hidroxi-savak segítenek eltávolítani a bőr felső rétegéről az elöregedett, elhalt hámsejteket, ennek köszönhetően a bőr ragyogó és friss marad. A mukopoliszacharidok nagyszerűen hidratálnak, és védik a bőrt a külső behatásokkal szemben. A kollagén pedig a bőr öregedésének megállításában játszik létfontosságú szerepet csakúgy, mint a proteázok és az elasztin, valamint a termékek különleges hatóanyagának számító proteola.
 



Én az arckrémet teszteltem a termékcsaládból, ami egy testesebb állagú, inkább éjszakai krém. A leírás szerint visszaállítja a bőr természetes nedvességtartalmát, megnyugtat, revitalizál. A bőrt feszessé, tónusossá, hidratálttá teszi. A dobozon látható, hogy nagyon sok féle növényi olajat tartalmaz, amelyek egyenként is szuper hatással vannak a bőrre, és a legszárazabb bőrt is nagyon jól hidratálják. Az általam már eddig is rendszeresen használt csiganyálkás készíménynél is észrevettem, hogy nagyon jó hatással vannak a gyulladásokra, pattanásokra, amik sokkal hamarabb begyógyulnak (akár 1 éjszaka alatt is), illetve az utánuk maradó sebek is hamarabb múlnak el, heg nélkül. Ez ennél a krémnél is észrevehető.

A krémnek sűrű, kicsit habos állaga van és egy nagyon pici mennyiség is elég belőle az egész arc hidratálására. Én inkább estére ajánlom a használatát, szerintem alvás közben tudja legjobban kifejteni a hatását. Reggelre szinte megújul a bőr, puha és kisimult bőrrel ébredek. A krémnek egyébként nagyon finom citrusos illata van, de ezt nem az illatanyagoknak köszönheti, hiszen azoktól mentes készítményről van szó. Ezenkívül nem tartalmaz: parabént, SLS-t, mesterséges színezéket, ftalátokat, petrolátumot, glikolokat, DEA-t, BHT-t, izotiazolinont, ásványi olajat és szilikont sem.

Ezt a krémet szinte mindenkinek tudom ajánlani aki egy szuper összetevőkkel teli krémet keres, akár pattanásokkal, akár száraz, öregedő bőrrel küzd, de a kipirosodásra hajlamos, érzékeny bőrűek is bátran használhatják. :)




Összetevők (Forrás: Krémmánia)


A Müller Drogériákban idén tavasztól már kapható a Dr. Organic bioaktív csigagél termékcsaládja, amely egy csigagélből, egy arckrémből, egy arcápoló szérumból, valamint egy szemkörnyékápoló szérumból áll. A bioaktív csigagél hidratáló, nyugtató és öregedésgátló hatással bír, használata különösen nyáron kellemes, zselés textúrája következtében. Mindazok, akik szeretik a krémesebb állagot, azok választhatják a Dr. Organic csigagél arckrémjét is, ami egy hatékony mindennapi használatra ajánlott termék hidratáló, öregedésgátló, nyugtató és revitalizáló hatással. A szemkörnyékápoló eltünteti a szem körüli apró ráncokat, újjáépíti az itt található érzékeny bőrréteget. A arcápoló szérum könnyen behatol a bőrbe és zsíros érzet nélkül hidratálja és újjáépíti azt, a bőr ezáltal ragyogóvá válik.



Próbáltatok már csigás krémet? Ha nem, akkor kipróbálnátok ilyen szokatlan hatóanyagot? :)


1 megjegyzés:

  1. Nagyon érdekesnek tűnik a krém, a Benton csigás esszenciájával már amúgy is szemeztem, ennek is szépek az összetevői, felkerült a listámra!

    ReplyDelete